HİSARCIKLIOĞLU’NUN GEREDE TEMASLARI

KENDİ İSMİNİ TAŞIYAN GEREDE TSO’NUN KONFERANS SALONUNUN AÇILIŞINI YAPTI GEREDE İŞ DÜNYASINA HİTAP EDEN HİSARCIKLIOĞLU, ÇEŞİTLİ TAVSİYELERDE BULUNDU

15 Eylül 2017

  Önceki gün Bolu’da gerçekleştirilen açılış töreninin ardından Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nın Konferans Salonu ile Gerede ekonomisine sundukları katkılardan dolayı ödüllendirilen işadamları için hazırlanan ödül törenine katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Merkez TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan programda Gerede iş dünyasına seslendi.

  Gerede Ticaret ve Sanayi Odası M. Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen törende ilk konuşmayı ev sahibi Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka yaptı. Ziyaretlerinden dolayı Hisarcıklıoğlu’na teşekkür eden Kaşka, ilçelerindeki projelerin hayata geçirilmesi ve daha önce TOBB adına yapılması için söz verilen verilen okulun yapılması için destek istedi.

  Kaşka’nın ardından davetlilere hitap eden Hisarcıklıoğlu, Gerede İlçesi’nin sahip olduğu potansiyele dikkat çekerek, İsmetpaşa Sakarya Demiryolu’nun Gerede’den geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

  “Gerede’nin dünya çapında bir deri markası çıkarabilecek potansiyeli bulunuyor. Gerede derisini daha iyi pazarlamalı, dünyaya tanıtmalıyız. Gerede’nin güzelliklerinden para da kazanmak istiyorsanız, turizm yatırımlarını buraya çekmeniz lazım. Burada bir de talebimiz var. İsmetpaşa Sakarya Demiryolu’nun Gerede’den geçmesini istiyoruz” ​

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliği kapsamında 1 milyon 600 bin kişinin iş başı yaptıklarını kaydeden Hisarcıklıoğlu, istihdam seferberliğinin devam ettiğini ve işçi alımını sürdüreceklerini ifade etti.

  Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ile Ekonomi Bakanı Yardımcısı Fatih Metin’in de konuştuğu törenin ardından Gerede’ye Değer Katanlar Ödül Törenine geçildi. Gerede ekonomisine sağladıkları katkılardan dolayı başarılı Geredeli işadamlarına plaket verildi.  

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.