TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU BOLU’DA

HİSARCIKLIOĞLU BOLU’YA ÖVGÜLER YAĞDIRDI… “ALLAH’IN ŞANSLI İNSANLARISINIZ…” “BOLULULARIN 5 VAKİT DE ŞÜKÜR NAMAZI KILMALARI LAZIM” HİSARCIKLIOĞLU TESİSLERİN AÇILIŞINI YAPTI... HİSARCIKLIOĞLI BAŞARILI GİRİŞİMCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ...

14 Eylül 2017

  TOBB BAŞKANI BOLU’YA ÖVGÜLER YAĞDIRDI…

  “ALLAH’IN ŞANSLI İNSANLARISINIZ…”

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu bir takım açılışlar gerçekleştirmek ve Bolu’nun başarılı girişimcilerine ödüllerine vermek üzere Bolu’daydı. Bolu TSO’da söz alan Hisarcıklıoğlu, kente olan hayranlığını dile getirdi ve Bolu’yu, kendi doğup büyüdüğü Kayseri ile mukayese etti. Bolu’da dikilen bir fidanın kısa sürede yeşerdiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Allah’ın şanslı kullarısınız. Farz kılınan 5 vakit namazın yanında Boluluların 5 vakit de şükür namazı kılmaları gerekir” diye konuştu…

  HABER: ARZU SARI

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bundan 4 sene evvel yeni yapılan Bolu TSO binasının açılışını yapmak üzere geldiği Bolu’da; söz verdiği okulun ve Bolu TSO Geçici Depolama Tesisi’nin açılışını yapmak için Bolu’daydı. Hisarcıklıoğlu aynı zamanda başarılı girişimcilere ödüllerini de verdi.

  Bolu’da TSO’nun Konferans Salonu’nda düzenlenen törende Bolu Valisi Aydın Baruş başkanlığında Ankara ve Bolu’nun protokol üyeleri ile işadamları yer aldı.

  Ev sahibi olarak söz alan Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, Hisarcıkoğlu’na Bolu’ya yaptığı ziyaretten ötürü teşekkür etti ve Bolu’nun ekonomisi hakkında bir brifing verdi. Ateş; 1999’da kapanan Gümrük Müdürlüğü’nün Bolu’da yeniden açılması ve devamlılığının sağlanması ile ticarete katkı sunması amacıyla yapılan Geçici Depolama Tesisi hakkında konuştu. Bolu Organize Sanayi Bölgesi’nde 19 bin hektar alana yapılan Depolama Tesisi’nin Bolu’daki önemini anlatan Ateş, Bolu’da sektörlerin dağılımı hakkında da bilgi verdi. Ateş ayrıca Bolu Fuarı, Bolu’ya has ürünlerin patent başvurularının yapıldığını ve istihdam seferberliğine oda olarak katkı sunulduğunu da söyledi. Oda olarak damga vergisinden muaf tutulmak istediklerini söyleyen Ateş, ayrıca Bolu’nun demiryolu ağına da ihtiyacı olduğunu kaydetti.

  Ateş’in ardından kürsü alan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bundan 4 yıl önce Bolu’ya TSO’nun yeni binasının açılışı için geldiğini ve bir okul yaptıracağına söz verdiğini belirterek, bugün o açılışın gerçekleştirilecek olmasından ötürü memnuniyet duyduğunu ifade etti.

  Boluluların Allah’ın şanslı kulları olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, kendi doğup büyüdüğü şehir olan Kayseri ile şehri mukayese ederek, Kayseri’de bir filizin yeşermediğini Bolu’da ise toprağın bereketli olduğunu kaydetti. Hisarcıklıoğlu Bolu’ya övgüler yağdırmayı sürdürerek Boluluların farz kılınan 5 vakit namazın yanında şükür için de 5 vakit namaz kılmaları gerektiğinin altını çizdi.

  Hisarcıklıoğlu ve protokol üyeleri, konuşmaların ardından sembolik olarak Bolu TOBB Zübeyde Hanım Meslekî Teknik Anadolu Lisesi ile Bolu TSO Geçici Depolama Tesisi’nin açılışını yaptı. Ardından başarılı girişimcilere ödülleri verildi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.