MALATYA’DA “SAĞLAM” İSTİFA

EVKUR YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ERTUĞRUL SAĞLAM İSTİFA ETTİ

14 Eylül 2017

  Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam istifa etti.

  Yazılı bir açıklama ile Yeni Malatyaspor'daki görevinden sözleşmesindeki fesih bedelini ödeyerek ayrıldığını belirten Sağlam, istifa süreci ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: "15 Haziran'da başladığım Evkur Yeni Malatyaspor teknik direktörlüğü görevinden bugün itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım. Son derece olumlu bir enerji ile başladığımız bu değerli görevde çok net bir şekilde sportif yapılanma, transfer sürecindeki seçimler ve kadro planlaması noktasında yaşadığımız fikir ayrılıkları bu sonucu kaçınılmaz kılmıştır. Antrenman ve kamp tesislerinin verilen sözlere rağmen halen bitirilememesi ise bizim futbolcu kardeşlerimize mahcup olmamıza yol açmış, bu da ayrılık kararımızda belirleyici olmuştur. Başarının olmazsa olmazı, fikir birlikteliğinin sağlanabilmesinin mümkün görünmediği gerçeği ile sözleşmemde yazılı olan tek taraflı fesih bedelini de ödeyerek bu kararı almış bulunmaktayım. Görevde kaldığımız süre içerisinde desteklerini esirgemeyen Sayın Öznur Çalık başta olmak üzere bütün Malatya halkına, her fırsatta bize sevgilerini hissettiren futbolseverlere ve sezonun başından bu yana zor şartlarda mücadelelerini sürdüren futbolcu kardeşlerime teşekkürü bir borç bilirim. İnşallah Yeni Malatyaspor yıllardan sonra mücadele ettiği Süper Lig serüveninde hak ettiği güzel günlere kavuşacaktır."

  Süper Lig ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor'un kulüp basın sözcüsü Erdal Gündüz, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın istifa kararını medyadan öğrendiklerini, konuyla ilgili yönetim kurulunun toplanacağını söyledi.

  1 yorum yapılmış

  • fevzi yurtoğlu21 Eylül 2017 • 23:12

   Hocam biraz daha sabretseydiniz. Sizden Anadolu takımları çok şey bekliyordu. İnşaallah yeni takımlarda sizi görcez. Lütfen başka takımlarda devam edin göreve ve lige renk katsın Türk Teknik direktörler. Selam ve saygılarımla...
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.