TÜRKİYE'NİN NAR DEPOSU HASADA HAZIR

ANTALYA’DA NAR ÜRETİCİLERİ HASAT ZAMANININ GELMESİNİ DÖRT GÖZLE BEKLİYOR

14 Eylül 2017

  Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde Ekim ayının 1-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen nar hasadının başlamasına sayılı günler kaldı.

  100 bin ton üzerinde nar üretiminin gerçekleştiği Antalya’da, nar üreticileri bu yıl hasattan iyi miktarda para kazanabileceğini umuyor. En çok ihracatın gerçekleştiği ülkeler arasında yer alan Rusya ile Türkiye’nin arasındaki uçak krizi sonrası fiyatı 30 kuruşa kadar düşen nar için çiftçiler, bu yıl 1 ila 1,5 lira arasında olabileceğini umuyor.

  Çiftçiler, henüz tam olgunlaşmamış narlarına çocukları gibi bakarken, bir yandan da hasat zamanı başlangıcı olan 1 Ekim’i dört gözle bekliyor. 
  Hasatın 1 ya da 5 Ekim tarihleri arasında mevsim koşullarına göre başlayacağını söyleyen nar üreticilerinden Halil Baçak, hasat bittiğinde ise ağaçların budandığını söyledi.

   

  1 yorum yapılmış

  • yılmaz aktaş14 Eylül 2017 • 15:44

   mahraba çifci dostlarım ben gaziantepin oguzeli ilçesi gürsu hacar köyyünden yazıyorum allah için bir çare olun 35 dönüm narım var 20016 da 4000 tlye zorla sattım busenede alıcı yok bi tüccar kardeşimle tanıştırın ne olur ilçe olarak köy olarak bittik burda kilosuna 3 5 ipne 25 kuruş diler işçi parası del yardımcı olursanız sevinirim 0538 777 49 84 benim tlf
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.