İHH'DAN ARAKAN İÇİN YARDIM KAMPANYASI

Arakan Sergisi Açıp Yardım Kampanyası Başlattılar

13 Eylül 2017

  Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar’ın Arakan bölgesinde Budistler tarafından Müslümanlara yönelik uygulanan zulüm İHH Düzce Şubesi tarafından fotoğraflara yansıtıldı. İHH Düzce Şubesi, Cedidiye Cami önünde Arakanlı Müslümanların maruz kaldıkları zulmü ve yaşam koşullarını anlatan fotoğraf sergisi açarak, yardım kampanyası başlattı.

  Beş gün önce başlatılan ve 29 Eylül tarihine kadar açık kalacak olan yardım kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunan İHH Düzce Şube yöneticisi Ali Kasım, toplanacak maddi yardımların bölgeye gıda ve ilaç olarak gönderileceğini söyledi.

  Arakan’da müthiş bir kıyım yaşandığı ifade eden Kasım, “Düzceliler olarak bu katliama sessiz kalmamak adına merkezde bir stand açtık. Topladığımız paraları İHH vasıtasıyla Arakan bölgesine göndereceğiz” dedi.

  Arakan’dan Bangladeş’e geçen 400 bin civarında insan olduğuna dikkati çeken Kasım, “Bu insanlar bataklıklar, nehirler ve bazıları da ormanlarda. Sıkıntı büyük. İnşallah Düzce’den oradaki kardeşlerimize bir nebzede olsa ilaç olmaya çalışacağız” diye konuştu.

  Müslüman devletlere seslenmeyi de ihmal etmeyen Ali Kasım, Müslüman coğrafyanın silkinip kendine gelmesi gerektiğini savundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.