KİMYASAL VARİL 40 KİŞİYİ ZEHİRLEDİ 

ZEHİRLENENLERDEN 23’ÜNÜN ÇOCUK OLDUĞU ÖĞRENİLDİ VARİLİN AÇILDIĞI KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI

12 Eylül 2017

  Siirt kent merkezine yaklaşık 15 kilometre mesafedeki Aktaş köyünde meydana gelen olay, çocukların kırsal alanda buldukları varili köy merkezine getirmeleriyle yaşandı. Çocukların burada varili açmasıyla birlikte yayılan gaz nedeniyle 23’ü çocuk, 40 kişi zehirlendi.

  Durumun bildirilmesi üzerine köye çok sayıda ambulans, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Zehirlenenler, ambulanslarla Siirt Devlet Hastanesine kaldırılarak, tedavi altına alındı.

  KÖY TAHLİYE EDİLDİ 
  Olayın ardından içinde kimyasal madde olduğu tahmin edilen varilin getirildiği köyün tedbir amaçlı boşaltıldığı ve köye girişlerin yasaklandığı kaydedilirken, İl Valisi Ali Fuat Atik, köyün karantinaya alınmadığını ifade etti.

  Siirt-Kurtalan karayolunda görevlendirilen İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler de, yoldan geçen araç sürücülerine bölgede durmamaları ve camlarını açmamaları uyarısında bulundu.

  SİİRT VALİSİ ATİK: “VARİLİN NEREDEN GETİRİLDİĞİNİ BİLMİYORUZ”

  Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Aktaş köyünde 23’ü çocuk 40 kişinin zehirlenmesine neden olan varilin nereden getirildiğinin bilinmediğini belirtti.

  “Varilin nereden ve nasıl getirildiğinin bilemiyoruz. Ama bildiğimiz bir şey var, vatandaşların bize ifade ettiği husus bu varilin bir vanasının olduğu, bunun vanasıyla oynandığı ve rüzgarın da etkisiyle sızan gazdan vatandaşlarımızın etkilendiğidir. Ayrıca köyün karantinaya alınması gibi bir durum söz konusu değil ve biz vatandaşlarımızı oradan uzaklaştırdık" dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.