TAZİYE EVİNDE YANGIN

ÇADIR KÜLE DÖNDÜ, 100 TON OT YANDI TAZİYE ÇADIRINDAKİ TÜP SON ANDA FARK EDİLEREK DIŞARI ÇIKARILDI

12 Eylül 2017

  Kars, Kerkez Çakmak köyü Çalkavur Mahallesi’nde ikamet eden kanser hastası Fazlı Özkoçak, bir gün önce eşi Melahat Özkoçak’ı kaybetti. Eşi için evin önüne taziye çadırı kurulan Fazlı Özçelik taziyeleri kabul ederken, bilinmeyen bir nedenden dolayı çadırın arkasında bulunan otlar yanmaya başladı.

  Taziye çadırını boşaltan vatandaşlar yangını söndürmek için seferber oldu. Olayın bildirilmesi üzerine Kars Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri olay yerine gelerek yangına müdahale etti.

  Bir türlü kontrol altına alınamayan yangın devam ederken İl Emniyet Müdürlüğünden yardım istendi. Bölgeye Çevik Kuvvet Müdürlüğüne bağlı TOMA’lar sevk edildi. TOMA ve itfaiyenin müdahale ettiği yangın yaklaşık 6 saat sonra kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında, Fazlı Özkoçak’a ait yaklaşık 100 ton ot yanarak kül oldu.

  TAZİYE ÇADIRINDAKİ TÜP SON ANDA ÇIKARILDI
  Otlardan sıçrayan kıvılcımla ateş alan taziye çadırında bulunan tüp son anda fark edilerek dışarı çıkarıldı. Tüpün dışarı çıkarılmasıyla birlikte facianın önüne geçildi. Tüp bölgeden uzaklaştırılırken, taziye çadırı da tamamen yandı. Çadırdan geriye ise çay ocağı, bardaklar ve yanmış sandalyeler kaldı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.