PARTİLİ DOMATES!

YETİŞTİRİCİ, DOMATESLERİ AK PARTİ’NİN AMPULUNA BENZETTİĞİ İÇİN YETİŞTİRDİĞİNİ SÖYLÜYOR AMPUL BİÇİMİNDEKİ DOMATES GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR

6 Eylül 2017

  İzmir’in Urla ilçesi Özbek köyünde yaşayan 32 yaşındaki Bahadır Yeşilkaya, evinin bahçesinde hobi amacıyla sebze yetiştiriyor. Bir gün eniştesinin getirdiği domates tohumunu bahçeye eken Yeşilkaya, çıkan domateslerin ampul şeklinde olduğunu görünce şaşkına döndü. Daha sonra domates cinsinin Türk menşeli olduğunu öğrenen Yeşilkaya, AK Parti logosunu çağrıştıran ampul şeklindeki domatesleri her yıl ekmeye başladı.

  Ampul şeklindeki domatesleri ilk olarak AK Parti’nin iktidara geldiği yıl ektiğini anlatan Yeşilkaya, AK Parti iktidarda olduğu sürece domatesleri ekeceğini söyledi.

   “Eniştemden tohumunu alıp ektim. Ampul şeklinde olduğunu görünce de her sene ektim. AK Parti iktidarda olduğu sürece de her sene ekeceğim. Görenler şaşırıyor. Domates olduğunu anlamıyorlar önce. AK Parti domatesi diyoruz. Tohumunu isteyenlere ücretiz veriyoruz”

  Tadının normal domateslere göre daha ekşi olduğunu anlatan Yeşilkaya, domatesleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a göndermek istiyor.

  “Kahvaltılarda ve salatalarda güzel oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan isterse kendine kahvaltılarda yemesi için göndermek istiyoruz”

  Ürün Çeşitlendirme Projesi kapsamında Kasım 2012’de deneme amaçlı olarak Antalya’da üretilen sarı renkli ampul biçimli domates, fazla verimli olmaması, maliyetinin yüksek, likopen oranının düşük olması ve aromasının beğenilmemesi üzerine ilgi görmemişti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.