KAZALARA MAKET İLE ÖNLEM

KAZALARI ÖNLEMEK İÇİN YOLA ‘MAKET POLİS ARABASI’ KONULDU SÜRÜCÜLER MAKET POLİS ARACINI GÖRÜNCE YAVAŞLIYOR YOLDAN GEÇEN VATANDAŞLAR MAKET ÖNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKİNMEYİ DE İHMAL ETMİYOR

28 Ağustos 2017

  Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından D-100 karayolu üzerinde ve belli karayollarına kazaları azaltmak için maket trafik polis araçları yerleştirdi. Maket trafik polisi aracıyla kazaların ve kural ihlallerinin önlenmesi hedefleniyor.

  Trafikte görülen olumsuzlukların ve sürücülerin trafik kuralı ihlali yapmasının önüne geçmek için yol kenarına yerleştirilen maket trafik polisi aracı, hareket halindeki sürücülerin de dikkatini çekiyor. Uzaktan bakınca gerçek sanılan aracın maket olduğu sürücüler tarafından ancak yanından geçerken fark edilebiliyor.

  SÜRÜCÜLER UYGULAMADAN MEMNUN

  Sürücüler de uygulamadan memnun kalmış durumda. Sık kazaların yaşandığı yollarda, maket trafik aracının caydırıcı olabileceği yönünde hem fikir.

  FOTOĞRAF ÇEKİNELİM DERKEN YENİ KAZALARA YOL AÇMASIN

  Öte yandan trafik ihlallerinin önüne geçmek için başlatılan uygulama, fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar yüzünden yeni kazalara davetiye çıkarıyor. Maketi gören vatandaşlar araçlarını emniyet şeridine çekip maket aracı inceliyor ve önünde poz veriyor. Bakalım bunun önüne nasıl geçilecek?

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.