ÖNCE MÜSLÜMAN OLDU SONRA GELİN…

KAYSERİ’YE GELİN GİDEN ETİYOPYALI GENÇ KIZ, ‘RABİA’ İSMİNİ ALDI 

23 Ağustos 2017

  Bir kablo fabrikasında çalışmak için 2013 yılında Etiyopya’ya giden 27 yaşındaki Gökhan Deliktaş ile arkadaş olan ve ardından evlenme kararı alan 23 yaşındaki Redeat Gırma, yaklaşık 1 ay önce Kayseri İl Müftülüğünde düzenlenen ihtida töreni ile Müslüman oldu ve Rabia adını aldı.

  Çift, önceki gün yapılan düğünle dünya evine girdi. Etiyopyalı Gelin Rabia Deliktaş, “Çok mutluyuz, sevdiğime kavuştum” derken, Kayserili Damat Gökhan Deliktaş ise Rabia’nın sanki Etiyopya’da değil,  Türkiye’de doğmuş olduğunu ve kendilerine çok çabuk alıştığını söyledi.

  Türkiye’de yapılan düğünlerin ülkesinden çok farklı olduğunu söyleyen Rabia, Müslüman olduğu için de çok mutlu olduğunu söyledi.

   

   

  “O BİZE ALLAH’IN EMANETİ”
  Gökhan Deliktaş’ın annesi Yasemin Deliktaş ile babası Veli Deliktaş’ın mutlulukları gözlerinden okunurken, abla Tuğba Gümüş, Rabia’nın kendilerine kısa sürede alışmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

  Tuğba Gümüş, “Çevremiz, amcalarımız, dayılarımız onu el üstünde tutuyor. Onun Allah’ın bir emaneti olduğunu düşünüyorlar. Kendisi de çok sevdiriyor kendini. Bana ‘Canım Ablam’ diye hitap ediyor. Ben de onu çok seviyorum. Temizlikte, yemekte yardımcı olmaya çalışıyor. Alıştığını görmek çok hoşumuza gidiyor” şeklinde konuştu.

  ANKARA HAVALARINI TÜRKLERDEN DAHA İYİ OYNADI
  Alkışlar eşliğinde salona giren çift, ilk dans müziğinde oldukça heyecanlıydı. İlk dansın ardından oyun havaları başladı. Abla Tuğba Gümüş’ün düğünden önce oyun havalarını öğrettiğini söylediği Etiyopyalı gelinin, Ankara havalarındaki performansı dikkat çekti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.