KORAY AYDIN MHP'DEN İSTİFA ETTİ

AYDIN, PARTİSİNDEN İSTİFA EDEREK MERAL AKŞENER’İN KURACAĞI YENİ PARTİYE GEÇTİĞİNİ AÇIKLADI KORAY AYDIN: "MHP YÖNETİCİLERİ İKTİDAR SAHİPLERİ İLE BİR OLUP ÜLKÜCÜ HAREKETİ YOK SAYDI”

22 Ağustos 2017

  MHP'den istifa eden Koray Aydın, Meral Akşener hareketine katıldı. Akşener'in de bulunduğu basın toplantısında konuşan Aydın "İktidardan sandık önünde hesap sormaya geliyoruz" diye konuştu.

  Koray Aydın, Ankara’da düzenlediği basın toplantısında, yeni kuracakları partiye ve MHP’den istifasına ilişkin açıklamalarda bulundu. MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in de katıldığı toplantıda konuşan Aydın, mücadele hayatının en anlamlı ve zorlu açıklamalarından birini yaptığını söyledi.

  MHP yönetimine yönelik eleştirilerde bulunan Koray Aydın, MHP yönetimi tarafından partide kıyım yapıldığını savundu. Aydın şöyle konuştu;

  “Ucube bir mahkeme kararıyla yolumuz kesildi. Sonrasında MHP’de kıyım başladı. Tarihin, hiç kimsenin yapamadığı bir ülkücü kıyımı yaşandı. Bizimle birlikte dava nöbetinde bir ömür geçirenlerin MHP için dile getirdikleri görüş ve önerilerin bu yönetim indinde zerre kadar kıymet-i harbiyesi kalmamıştır”

  MHP’ye duyulan güvenin halk nezdinde sarsıldığını dile getiren Koray Aydın, şöyle devam etti;

  Partili cumhurbaşkanlığı sistemiyle ülke yönetimi tek adama verildiği gibi bu sürece kayıtsız, şartsız desteğini ortaya koyan MHP’de de artık tek adam yönetimi maalesef kalıcı hale gelmiştir. MHP tek bir kişinin partisi haline getirilmiştir. MHP başkalaştırılmıştır. Ortada kala kala MHP’nin sadece ismi bir de mahzun 3 hilali bırakılmıştır.”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.