İSPANYA’NIN KONUŞTUĞU TÜRK!

TERÖRİSTLERİ İÇERİ SOKMAYARAK BİRÇOK KİŞİNİN HAYATINI KURTARDI…

18 Ağustos 2017

  İspanya’nın Barcelona kentinde bir minibüsün kaldırıma çıkarak kalabalığın arasına dalması sonucu 13 kişinin öldüğü ve 100’den fazla kişinin yaralandığı terör saldırısının ardından kritik dakikaların yaşandığı Türk Restoranının sahibi Ercan Can, Türk medyasına konuştu.

  Restoranın sahibi 27 yaşındaki Ercan Can yaşadıkları o korkunç dakikaları anlattı. İşyerinde günlük rutin işleriyle meşgulken büyük bir ses duyduklarını belirten Can, mini kamyonet bir aracın yan taraftaki duvara çarptığını gördüğünü söyledi ve ekledi;

  “Çarpmayla birlikte insanlar etrafa doğru kaçışıyordu. Ne olduğunu anlayamadım ama caddedeki birçok kişi de restoranın kapısına geldi ve panikle içeri girdi. İşte o zaman bir terslik olduğunu anladım. İçerideki insanların ve çalışanlarımın hayatını kurtarma refleksiyle kapıyı kapattım. O sırada iki terörist kapıdan içeri giremedi. Kapıyı kapatmasam içeri gireceklermiş. Olaya tanık olan arkadaşlarımın anlattığına göre kapıdan içeriye giremeyen iki terörist apartmandan içeri girip yukarı çıkmış. Zaten o noktadan sonra ne oldu bilinmiyor.”

  ÇATIDAN KAÇMIŞLAR

  Diyarbakır’dan 11 yıl önce Barcelona’ya giderek restoran açan Ercan Can, bundan sonra yaşananları ise şöyle anlattı:

  “Olayın hemen ardından polisler geldi. Etrafta birçok yaralı vardı. Yaralıları hemen benim dükkânıma aldık. Ardından polis etrafta güvenlik tedbirlerini artırdı. Her tarafı sardı. Hemen akabinde ise ambulanslar geldi ve yaralıları benim dükkânımdan tahliye ettik. Aradan saatler geçmesine rağmen hala dükkânımda polisler vardı. Biz de ortalığı toparlamaya çalışıyorduk. Teröristlerin ise kaçtığı söyleniyor. İddiaya göre apartmanın üst katına çıkıp çatısından kaçmışlar.”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.