CHP LİDERİNE AĞIR SUÇLAMALAR

AK PARTİLİ MAHİR ÜNAL: "KILIÇDAROĞLU SUÇÜSTÜ YAKALANMA PANİĞİ YAŞIYOR"

16 Ağustos 2017

  AK Parti Sözcüsü Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’yla ilgili açıklamasının ardından CHP’den gelen tepkilere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

  AK Parti'li Ünal'ın konuyla ilgili yazılı açıklaması şöyle:

  "Sayın Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanımızın kamuoyunda uzunca bir zamandır tartışılan bir konuyu kendine has siyasi üslubu ile dile getirmesinden sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinden haddini fazlasıyla aşan açıklamalar olmuştur. Hakaret, iftira, tehdit ve küfür içeren bu sözler son derece provokatif bir dil kullanılarak yapılmaktadır. Siyaset, kamuoyunun sorularına cevap vermeyi gerektirir. Cevaplar yerine tehditler savuran Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si suçüstü yakalanmanın paniğini yaşamaktadır.”

  "FETÖ DE KILIÇDAROĞLU DA AYNISINI SÖYLÜYOR"

  Kılıçdaroğlu’nu FETÖ ile aynı dili kullanmakla suçlayan Ünal, yazılı açıklamasını şu sözlerle tamamladı;

  “Sayın Kılıçdaroğlu; MİT tırları ihanet suçunda FETÖ'nün yargı, emniyet, asker ve medya içindeki unsurlarıyla aynı argümanları ve söylemi hala neden kullanmaktadır? FETÖ de 'Tırlar silah götürüyordu' diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor. FETÖ de 'Uluslararası mahkemelerde yargılanacaklar' diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor. FETÖ de 'Yurt dışına kaçacaklar, gelip yargılanacaklar' diyordu, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyordu. FETÖ  de 'Türkiye güvenlik açısından riskli ülke' diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor. FETÖ de 'kontrollü darbe diyor', Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.