ÜNLÜ SANATÇI KUZEY VARGIN HAYATINI KAYBETTİ

1,5 AYDIR YOĞUN BAKIMDA OLAN KUZEY VARGIN SABAH SAATLERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

13 Ağustos 2017

  Ünlü sinema ve dizi sanatçısı Kuzey Vargın hayata gözlerini yumdu.  74 yaşındaki ünlü sinema sanatçı Kuzey Vargın, yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle Marmaris’teki özel bir hastanede tedavi görmüş ve daha sonra böbrek yetmezliği teşhisi üzerine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişti. Yaklaşık 1,5 aydır yoğun bakımda tedavisi süren Vargın, sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

  Cenazesi Marmaris’ten İstanbul’a götürülecek olan Vargın’ın Perşembe günü Levent Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi. Kuzey Vargın, 2014 yılında yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlığın ardından, Marmaris’teki özel bir hastanede tedavi altına alınmış, zaman zaman bilinç kaybı yaşadığı öğrenilmiş ve sonra sağlığına kavuşarak taburcu edilmişti. 2015 yılında ise Parkinson hastalığı şikayetiyle yine Marmaris’teki özel bir hastanede tedavi gören Vargın, yürümede zorluk çekmeye başlayınca fizik tedavisi almaya başlamıştı.

  Birçok sinema ve dizide oynayan Kuzey Vargın, son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde “Âdil Eşrefoğlu” karakteri ile İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü oynamıştı.

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.