HEM TAVUKLARI ÇALDI HEM KAYIT CİHAZINI

TATİLE ÇIKAN ÇİFTÇİNİN 150 TAVUĞU ÇALINDI

13 Ağustos 2017

  Denizli'nin Pamukkale ilçesi Akhan Mahallesi’nde evinin bahçesinde yaklaşık 200 organik tavuk besleyen memur emeklisi Sebahattin Batmazoğlu tatildeyken, tavukları çalındı.

  Olay sonrası polis tarafından telefon ile aranan Batmazoğlu Didim’den Denizli’ye geldi. Güvenlik kamerasının kayıt cihazını almak için odaya girdiğinde ise kayıt cihazının da çalındığını gören Batmazoğlu şaşkına döndü.

  Yaklaşık 10 bin TL zararının olduğunu belirten Batmazoğlu, “Tavuklarımız çalındı. Didim’deydim kiracı arkadaş haber verdi. Yukarıda ki odada kayıt cihazları vardı. Bahçeyi yedi yirmi dört izliyordum ama hırsız bildiğinden profesyonelmiş ki kayıt cihazını da alıyor. Televizyon internet modemi, yükte hafif pahada ağır ne varsa götürmüş. 150 adet muhtelif Denizli tavuğu almış. Polis rapor tutmuş, kayıt cihazını istemiş bende Didimden geldim. Geldiğimde kapıyı açamadım. Balkondan gireyim dedim, baktım zaten hırsız oradan girmiş evi dağıtmış. Diğer elektronik cihazları almış. Yeni civciv halinde Denizli horuzu vardı, anaç tavuklar vardı. Bugünkü değeri tanesi 50 TL’den 7 bin 500 TL eder, elektronik cihazlar ile birlikte 10 bin TL zararımız var. Ben emekli olduktan sonra kendimi doğaya verdim. Bunlarla vakit geçiriyorduk. Hobi olarak yapıyordum” dedi.

  Olaya karışan zanlı ya da zanlıları arama çalışmaları ederken, Jandarma ekiplerinin incelemesi sürüyor.
   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.