ACARLAR LONGOZU’NDA İYİLEŞTİRMELER

“ACARLAR LONGOZU BİR DOĞA SENFONİSİ OLUYOR PROJESİ” TAMAMLANDI

12 Ağustos 2017

  Karasu Kaymakamlığı, Karasu Belediyesi ile birlikte Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın hibe programından yararlanarak Acarlar Longozunun tanıtımı ve fiziki anlamda iyileştirilmesine yönelik proje tamamlandı.

  Mevcut yürüyüş yolunun yıpranması sebebiyle tamamı sökülerek, yapımına 3 ay önce başlanan ve deforme olmayacak bir malzemeyle yapılan, yaklaşık 500 bin liraya mal olan 650 metrelik ahşap yürüyüş yolu tamamlanarak ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.

  Yürüyüş yolunun sonunda da yeterli büyüklükte bir seyir terası da hizmete sunuldu. Proje bedelinin yüzde 75’i Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından hibe olarak, kalan yüzde 25’i ise Karasu Belediyesi tarafından karşılandı. 

  Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Acarlar Longozu'nda yapılan iyileştirmeler hakkında bilgi verdi.

  Gelen misafirlerin gezmeleri ve longozu daha iyi görebilmeleri için, longozun kenarına 650 metre uzunluğunda ahşap yürüyüş yolu yapıldı. Yürüyüş yolunda gezerek longozda bulunan hayvanları rahat bir şekilde görme imkânı buluyorlar. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve hatta yabancı ülkelerden turistler burayı ziyaret ederek longozun güzelliklerini görme imkânına buluyorlar" 

  Türkiye’nin çeşitli illerinden Acarlar Longozunu ziyaret eden vatandaşlar da burayı çok beğendiklerini, herkesin mutlaka Acarlar Longozu'nu görmesi gerektiğini dile getirdi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.