HABER KAMERAMANLARI ÖDÜL TÖRENİ

22. ULUSLARARASI HABER GÖRÜNTÜLERİ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

12 Ağustos 2017

  Türkiye Haber Kameramanları Derneği'nin her yıl düzenlediği 'Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nın 22'ncsi önceki akşam Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Basın, Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.

  Her yıl gerek ulusal gerekse uluslararası medya temsilcilerinden büyük ilgi gören yarışmada, "En İyi Haber, En İyi Haber Görüntüsü, 15 Temmuz Kızılay İyilik Ödülü, Haberciler Özel Ödülü, Meslek Onur Ödülü, Röportaj ve Spor dallarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

  19.30'da başlayan törene Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan da katıldı.                                       

  Burada konuşan Bakan Elvan, 1994 yılından bu yana basın emekçilerinin, kameramanların örgütlü sesi haline gelen ve 400'e yakın üyesi bulunan Türkiye Haber Kameramanları Derneğine teşekür ederken, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında yaşanan kahramanlıklara dikkat çekti. 

  "O gece topyekûn bir millet, ihanete karşı durdu. Türkiye'ye sahip çıktı. İradesine sahip çıktı. Devletine ve değerlerine sahip çıktı. Toplumun bütün katmanlarının omuz omuza meydanlara indiği, Batı'da sadece biri olsa onlarca yıl konuşulacak kahramanlık hikâyeleri yaşandı. O görüntüleri siz tespit ettiniz. O tarihin yazılmasında sizin emeğiniz olduğu gibi medya olarak dik duruşunuzla siz de tarihin bir aktörü oldunuz. Ödül alan kardeşlerimi tekrar tebrik ediyor, hepinize teşekkür ediyorum."

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.