KUPA FİNALLERİNDE E-BİLET UYGULAMASI

SPORDA GÜVENLİK ZİRVESİNDE ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

10 Ağustos 2017

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ev sahipliğinde; 6222 sayılı "Sporda şiddet düzensizliğin önlenmesi hakkında Kanun'un" uygulanması ve müsabakaların düzen, huzur içinde yapılmasının sağlanması konularında düzenlenen sporda güvenlik zirvesinde önemli kararlar alındı.

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Pazar günü oynanan müsabakada yaşanan olayları değerlendirerek Türk sporunda şiddetin önlenmesi ile ilgili alınacak tedbirlerin ne şekilde olacağı hususunda geniş kapsamlı bir değerlendirme yaptıklarını ve kupa finallerinde e-bilet konusunun uygulanmasına karar verdiklerini söyledi.

  Ayrıca müsabakaların risk analizinin yapılması ile ilgili görüşme yaptıklarını belirten Bak “Bunları a, b, c kategorileri olmak üzere 3 kategoride yapacağız” ifadesini kullandı.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, 2016-2017 sezonunda 2015-2016 sezonuna göre yaşanan olaylarda azalma olduğunu bildirerek, 6222 sayılı kanuna sahip çıkacaklarını söyledi.

  Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de, Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa maçına ilişkin, tahkikatın devam ettiğini ve 4 kişi hakkında yakalama kararının çıktığını belirtti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.