GELİNSİZ GÖRKEMLİ DÜĞÜN

CİZRE’DE DOWN SENDROMLU BİR GENCİN EVLENME HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİLER

27 Temmuz 2017

  Şırnak’ın Cizre İlçesinde yaşayan down sendromlu Can Caba'nın hayalini gerçekleştirmek isteyen mahalleli, açık havada sanatçılar ve halaylar eşliğinde gelinsiz düğün yaptı.

  Çok sayıda kişinin katıldığı düğünde, alana "Yeryüzündeki melek damat oluyor" ile "Asıl engelliler onları görmeyenlerdir" yazılı pankart asıldı.

  Törende damatlık giyen Caba'yı, mutlu gününde Şırnak Vali Yardımcısı Ali Arıkan ile Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur da yalnız bırakmadı. Arıkan ve Adanur, Damat Caba'ya altın taktı.

  Törende, yerel sanatçıların seslendirdiği şarkılar eşliğinde halay çekildi. Tebrik mesajlarının da okunduğu törende, davetlilere pastanın yanı sıra çiğ köfte ikram edildi.

  "BUGÜN BENİM DÜĞÜNÜM, ÇOK MUTLUYUM"

  Can Caba, gazetecilere yaptığı açıklamada, askerliğini yaptıktan sonra bugün düğün yaptığını ve damat tıraşı olduktan sonra damatlık giyip, araç konvoyuyla tur attıklarını söyledi.

  Törene katılanlara teşekkür eden Caba, "Bugün benim düğünüm, çok mutluyum. Hasret ve Emrah benim kardeşlerim çünkü onlar bana düğün yaptı. Allah onlardan razı olsun" diye konuştu.

  Ağabey Cudi Caba da kardeşinin hayalini gerçekleştirmek için çaba gösterenlere teşekkür ederek, "Düğüne büyük katılım oldu. Ailesi olarak bundan hem sevinç hem de gurur duyuyoruz." dedi.

  Mahalle sakini Hazret Saygıdar, Caba'ya düğün yapma önerilerini herkesin desteklediğini kaydederek, "Yıllardır hayal ettiği düğünü gerçekleştirip, onu mutlu etmeye çalıştık. Bunu da başardığımızı düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

  Saygıdar, düzenledikleri düğünle engellilere yönelik farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını da vurguladı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.