KÜÇÜK SİMAY’IN DÜNYASI KARARMAK ÜZERE…

HER İKİ GÖZÜNÜ DE KAYBETMEK ÜZERE OLAN MİNİK SİMAY, HAYIRSEVERLERDEN YARDIM BEKLİYOR

26 Temmuz 2017

  Doğuştan iki gözü bozuk olan 3 yaşındaki Simay’ın ailesi maddi imkansızlıklar yüzünden kızlarını ameliyat ettiremiyor.

  Daha önceki ameliyatlar için kredi kullanan ve çevresine borçlanan Başar ailesi, 40 bin lirayı bulamazsa minik kızları Simay, bundan sonra hiç göremeyecek.

  Minik Simay’ın babaannesi Nurcan Başar, torununun gözlerinin ameliyata ihtiyacı olduğunu belirterek, en son 2 yıl önce ameliyat olabildiğini kaydetti.

  “Ömür boyu tedaviye ihtiyacı olduğu için bizim maddi gücümüz yetmiyor. 2 yıl önce ameliyat olduktan sonra 1 yıl arayla tedavi için kontrole gittik. Aslında onun 3 aydan 3 aya tedavi görmesi gerekiyor. Biz yardım edecek bir el uzanmasını istiyoruz. Oğlumun belli başlı bir işi yok. Simay 2 aylıkken yardımlar sayesinde bir ameliyat geçirmişti. 2. ameliyatı ise kendi çabalarımızla yaptırtmaya çalıştık. Durumumuz 2. ameliyata el vermediği için sağdan soldan borç toplayarak, kredi çekerek yaptırtırdık. Şimdi tekrar bir ameliyat daha geçirmesi gerekiyor, o da bayağı külfetli”

  Simay’ın annesi Gülşah Başar ise, son muayeneyi yapan doktorlarının küçük kızlarının bir gözünü tamamen görme yetisini kaybettiğini söylediğini belirterek kendilerine uzanacak bir yardım eli beklediklerini ifade etti.

  “Raporlarımız elimizde, yardım eli istiyoruz. Zaten en son muayenemizde doktor bir gözün gittiğini ve retina ameliyatı olması gerektiğini söyledi. Bunun da ücreti 40 bin lira; iki gözü için. Doktor ilk önce bir gözünü kurtaralım dedi, öteki göz içinse karışamayacağını ve onun doktorunun ayrı olduğunu söyledi. Hayırsever vatandaşlarımıza sesleniyorum, ne olursunuz çocuğumu kurtarın. İnşallah yaptığınız yardımlar öteki dünyada karşınıza çıkar”

  1 yorum yapılmış

  • nurdan26 Temmuz 2017 • 23:11

   iban no nedir
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.