EMEKLİ VE MEMURA YENİ MÜJDE YOLDA

UYGULAMANIN SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLERİ İÇİN DE GENİŞLETİLMESİ PLANLANIYOR

26 Temmuz 2017

  Ağustos ayında gerçekleştirilecek toplu sözleşme görüşmelerinde memurlara ve memur emeklilerine yönelik çok sayıda talep karara bağlanacak. Bunlardan biri de Ramazan ve Kurban bayramlarında memurlara ve memur emeklilerine ikramiye verilmesi olacak.

  MÜJDE BEKLENİYOR

  Hem Memur-Sen'in hem de Türkiye Kamu- Sen'in talepleri arasında yer alan ikramiye hayata geçerse, toplam 5.1 milyon memur ve memur emeklisine Kurban Bayramı öncesinde önemli bir müjde gelmiş olacak.

  Memurlar ve memur emeklileri için bayram ikramiyesinin hayata geçirilmesi, SSK ve Bağ- Kur emeklilerine de umut olacak. Memur-Sen'in 2 yıl önce gerçekleştirilen toplu sözleşmede memur emeklileri için talep ettiği promosyon, tüm emekliler için hayata geçirilmişti.

  Eğer bayram ikramiyesi kabul görürse, uygulama SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de genişletilebilecek. Böylece emekliler, promosyon gibi bir ek gelire daha kavuşacak. Yılda 2 kez Ramazan ve Kurban bayramlarında toplu para alabilecek.

  Memurlara ve emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi yıllardır gündemde. Konfederasyonlar, 2018 ve 2019 yıllarında memurların ve memur emeklilerinin mali ve sosyal haklarında yapılacak iyileştirmelerin belirleneceği 4. dönem toplu sözleşmede bayram ikramiyesini öncelikleri arasına aldı. Memur- Sen, Ramazan ve Kurban bayramlarında dini bayram ikramiyesi verilmesini, tutarın da bin 915 lira olmasını masaya taşıyacak. Karar merakla bekleniyor...

  3 yorum yapılmış

  • Mehmet Akif AYDEMİR27 Temmuz 2017 • 12:18

   Çok süper olur
  • İbrahim ergün29 Temmuz 2017 • 10:07

   Çok zor bir iş olanaksız gibi belkide hayal
  • ÇOK GÜZEL OLUR MEMURLARI SIKINTIDAN KURTARIRLAR NU18 Eylül 2017 • 10:53

   ÇOK GÜZEL OLUR MEMURLARI SIKINTIDAN KURTARIRLAR NU
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.