37 YILDIR NOT TUTUYOR

1980 YILINDAN BU YANA TOPLUMDAKİ OLAYLARI YAZIYOR

16 Temmuz 2017

  Zonguldak'ta  1980 yılında babasının yaşamını yitirmesinin ardından köyündeki ve Dünyadaki toplumsal olayları ajandasına not almaya başlayan Muharrem Kara, adeta köyün "yaşayan hafızası" haline geldi.

  Beycuma beldesine bağlı Karapınar köyünde yaşayan 68 yaşındaki Muharrem Kara, köy dışında ülkedeki önemli olayları da not aldığını kaydetti.

   “1980 yılında 9 ağustos tarihinde babamın vefatı ile başladım. Yıl 2017 38 ajandam var. Köyün gelmiş geçmiş nesillerin fotoğraflarını albüm haline getirdim. Şuanda 3 binin üzerinde fotoğraf var ve 13 albümde topladım. Sağ olduğum müddetçe bu çalışmayı sürdüreceğim. Benden sonra bu çalışmamı yeğenlerime teslim edeceğim ama yaparlar mı bilmiyorum. İnşallah sürdürürler. Bu yaptığım iş nedeniyle zaman zaman tepkide gördüğüm oldu. Ajandalarımda köyümüzde evlenenler, kavga edenler, yaşamını yitirenler ve hava durumu gibi olayları not alıyorum. Türkiye ve dünya genelindeki çok ölümlü trafik kazalarını dahi not alıyorum.” 

  Köyde hayatını kaybedenlerin yazılı ve fotoğraflarını albümde topladığını aktaran Kara, dünyadaki olayları da kaydettiğini ifade etti. 

   

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.