TÜRKİYE’NİN GENÇLERİ KASTAMONU’DA KAYNAŞIYOR

GENÇLER, DOSTLUKLARIN TEMELİNİ BU KAMPTA ATIYOR

23 Haziran 2017

  Kastamonu’ya 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kastamonu Yolkonak Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri kampında Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde başlatılan yaz kamplarına, her yıl yüzlerce genç katılıyor.

  Her kamp döneminde yaklaşık 300 gencin katıldığı kampta, özel olarak hazırlanan eğitim parkurlarında, halk oyunları, yapay tırmanış, oryantring, paintball, doğa yürüyüşü, satranç, kano, badminton, voleybol, futbol, tenis, okçuluk gibi etkinlikler yapılıyor.

  Kamp alanına kurulan çadırda hem kültürel faaliyetlere katılacak hem de ebru, el sanatları ve müzik kurslarından istifade edecek gençler, Ramazan ayının başında başladığı faaliyetlerinde kamp süresince tarihçi, sanatçı ve sporcuların da söyleşilerini dinleme imkanı buldu.

  Türkiye’nin 13 ilinden Kastamonu’ya gelen 213 kampçı, ayrıca Kastamonu’nun tarihi ve kültürel zenginliklerini de gezerek şehri yakından tanıma imkanı buldu.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Kampı sorumlusu Yasemin Sabun, Ramazan ayı döneminin en güzel günlerini gençlerle birlikte Gençlik Kampında geçirdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu;

  “13 farklı ilden 2013 kampçı ile birlikte Kastamonu’da aktivitelerimize devam ediyoruz. Gençlik Kamplarımız sadece eğlenmeyi amaçlamıyor aynı zamanda kampa gelen gençlerimize milli, manevi, manevi değerlerini, kendilerini geliştirmelerini, hedeflerine odaklanmalarını sağlıyor. Burada sportif, kültürel birçok faaliyet yapıyoruz. İlk kez paintball oynayan, ilk kez ip parkuruna çıkan çocuklarımız var”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.