SAKARYA’DA EVİ OLMAYAN EMEKLİYE KONUT GELİYOR

EMEKLİLER, 250 TL SABİT TAKSİTLERLE 20 YIL VADEYLE EV SAHİBİ OLABİLECEKLER

22 Haziran 2017

  1 Kasım 2015 seçimlerinde dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan ve evi olmayan emekli vatandaşları ev sahibi yapmak için geliştirilen projede çalışmalara hız verildi.

  Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adapazarı Şube Başkanı Orhan Büyü, projenin uygulanması için başta Toplu Konut İdaresi olmak üzere Sakarya Valiliği ve ilgili kuruluşlara başvuru yaptıklarını söyledi.

  “TÜED Adapazarı Şubesi olarak, bu projenin ilimizde de uygulanması için çaba gösterdik. 26 Ocak 2016 tarihinde resmi başvurumuzu yaptığımız günden bugüne kadar böyle bir projenin Sakarya’da hayata geçmesi için çabalıyoruz. Nihayet bu proje ile ilgili somut bir adım atıldı, bu sevinci emeklilerimizle paylaşmak istiyorum” dedi.

  Projenin ihaleye çıkmasını beklediklerini kaydeden dernek başkanı Büyü, bu yıl hayata geçmesini beklediklerini belirtti.

  “Yeni yapılan proje bizim ilimiz dışında da başka illerde de tek tük yapılanlar oldu. Burada da bu proje hayırlısıyla bu yıl içerisinde hayata geçecek. TOKİ programına aldı, yerler belirlendi, taslak yerleşimler yapıldı. Tapuların devri için valiliğimizde işlemleri tamamladı, önümüzde başka bir engel kalmadı”

  3 yorum yapılmış

  • ekrem yıldırım20 Temmuz 2017 • 19:18

   Evlerin yapılacağı yerler bellimi acaba ada olarak tşk.
  • Uğur NAZLIÖZ21 Temmuz 2017 • 11:01

   Hayırlısını bekliyorum
  • mehmet erdal tarhan 21 Temmuz 2017 • 12:33

   inşallah hiç evi olmayanlar yararlanır önçelik yandaşlara verileçekse hiç başlamasınlarda günaha girmeyelim
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.