TÜRKİYE’NİN BÜYÜME RAKAMLARI

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ: “2016 YILI SONU İTİBARİYLE 2.9 ORANINDA BİR BÜYÜMEYİ YAKALADIK”  “2017’NİN İLK ÇEYREĞİNDE YÜZDE 5’LİK BİR BÜYÜMEYİ YAKALAMIŞ OLDUK”

20 Haziran 2017

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Rekabet Kurumunca düzenlenen iftar programına katıldı. Tüfenkci’nin yanı sıra Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak ve çok sayıda davetli katıldı.

  Türkiye’nin 2016 yılı içinde başta 15 Temmuz darbe girişimi olmak üzere pek çok terör örgütüyle ciddi anlamda mücadele ettiğini kaydeden Tüfenkci, büyüme rakamları ile ilgili bilgiler verdi.

   “Türkiye, özellikle 2016 senesi içinde yaşamış olduğu hain darbe girişimiyle beraber ekonomik anlamda da Türkiye’yi çökertmeye çalışan, Türkiye’nin değerlerini zayıflatmaya çalışan terör örgütleriyle ciddi anlamda mücadele etti. Yine milletimizin desteğiyle 2016 yılı sonu itibariyle hükümetimizin almış olduğu önlemlerle, teşviklerle herkesi şaşırtacak derecece, 2.9 oranında bir büyümeyi yakaladı ve 2017 yılına da güçlü bir başlangıç yaptı. İlk çeyrekte Allah’a hamt olsun Türkiye yüzde 5’lik bir büyümeyi yakalamış oldu. Bu bir başlangıç bundan sonra da hep beraber çalışarak, fazla gayret göstererek hem Türkiye’yi büyüteceğiz, hem ekonomimizi büyüteceğiz”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.