‘AF’TA GERİ SAYIM

SÜRE 30 HAZİRAN’DA DOLUYOR VE BU SÜRE UZATILMAYACAK

15 Haziran 2017

  Geçen yıl çıkan yasa ile vergi, prim ve trafik cezalarını ödemeyenlerle, 1 Temmuz 2016 ile 31 Mart 2017 tarihleri arasında borcu birikenlere yönelik yeni bir düzenleme yapılmıştı. Bununla ilgili Torba Yasa, 27 Mayıs’ta çıkmış ve Maliye Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu, affın nasıl uygulanacağıyla ilgili ayrıntıları kamuoyu ile paylaşmıştı. 

  Vergi borçları, Sigorta primi, sosyal güvenlik destek primi, isteğe bağlı sigorta primi, idari para cezası, eksik yatan sigorta primleri, trafik cezaları ile bunlara bağlı gecikme zammı alacakları yapılandırma kapsamında olacak.

  Borçlarını yapılandıranlar prim teşviklerinden yararlanacak, icra takibinden kurtulacak. İlk taksitlerini ödeyenler “borcu yoktur” yazısı alabilecek.

  Geçen yıl çıkarılan 6736 sayılı aftan yararlanıp ilk taksiti yada peşin ödemeyi 31 Mayıs 2017 tarihine kadar yapamayanlar, son çıkan bu aftan yararlanamayacak.

  Son ödeme günü 30 Haziran 2017 olan aftan yararlanmak isteyenlerin bu tarihe kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Bu sürenin uzatılmayacak olması sebebiyle ikinci kez getirilen bu şansın değerlendirilmesi önem arz ediyor.   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.