10 MİLYONLUK KREDİ GERİ ÇAĞIRILINCA

Geri çağrılan kredi nedeniyle 15 milyon dolarlık ihracat ertelendi

23 Ocak 2017

  Gökçebey İlçesi’nin Bakacakkadı Beldesi’nde panel radyatör, havlupan ve katı yakıtlı kazan üreten bir firma 2015 yılından bu yana adım attıkları kombi sektöründe kredi kullandıkları bankanın kararı yüzünden zor günler geçiriyor. 600 personel istihdam eden firma, geçen yıl yaşanan hain darbe girişimi öncesinde kredi kullanmak istedi. 17 milyon liralık kredi limiti bulunan firma, 10 milyon liralık kredi kullanarak 50 bin kombi üretmek için çalışmalara başladı. Ancak yaşanan darbe girişimi sonrasında banka kredinin tamamını geri çağırdı.

  Bunun üzerine banka ile görüşen firma yetkilileri, yapacakları ihracatla ülkeye katkı sağlayacaklarını ifade etse de olumsuz sonuç aldı. Mevduat hesaplarındaki 6 milyon lira ile kredinin bir kısmını kapatan firma, kalan miktarın taksitlendirilmesini istedi. Bu talebe de olumsuz yanıt alınca ikinci bir şok yaşayan firma yetkilileri, kalan 4 milyon lirayı da bir gün içerisinde ödedi. Firma Yetkilisi Burak Günay, bankaları keyfi tutum sergilemekle suçladı.

  Açıklamasında bankaların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediklerine aykırı bir tutum sergilendiğini ifade eden Günay destek istedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.