İkinci bir emre kadar meydanlardayız!

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ile ilgili olarak, "Cumhurbaşkanımız bu iş bitti dediği güne kadar bu demokrasi nöbetine devam edeceğiz." dedi.

26 Temmuz 2016
İkinci bir emre kadar meydanlardayız!

   

   

   Doğanay yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi yaşananların tüm Türk milleti tarafından açıkça görüldüğünü ifade ederek, "Ülkemize ve milletimize haince, hunharca, alçakça bir saldırı bir kalkışma düzenlendi. Bu kalkışma askerin içerisinde bir takım gizlenmiş FETÖ terör örgütü mensubu insanlar tarafından gerçekleştirilmeye kalkışıldı. Ama bununla beraber belki Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bu aziz millet darbeye karşı dur dedi. Hatta ve hatta tankların önünde durdu. Kurşunlara karşı yürüdü. Bu uğurda hayatlarını kaybetti." dedi.

  "Biz sırtımızı milletimize döndük. Milletimize dönmeye de devam edeceğiz. Bizim arkamızda milletimiz var. Ama bu millete ihanet edenler, bürokraside, herhangi bir yerde bırakın onu AK parti içinde dışında hiç önemli değil babam karşıma çıksa önünde dikilirim. Kim olursa olsun ucu her kime dayanırsa dayansın." diyen Doğanay, Bolu'da arka arkaya vali olarak görev yapan Halil İbrahim Akpınar, İbrahim Özçimen ve Ahmet Zahteroğulları'nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açığa alındığını hatırlattı.

  DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRECEK

  Doğanay, FETÖ'nün darbe girişiminden bu güne kadar 10 gündür meydanları boş bırakmayan herkese teşekkür ettiğini ifade ederek, "Hiçbir siyasi parti gözetmeden, sağcısıyla solcusuyla, ülkücüsüyle MHP'lisiyle, CHP'lisiyle, Alpereniyle, Saadet Partilisiyle hiç kimseyi ayırmadan herkese teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun.15 Temmuz'dan bu güne 10'uncu gündeyiz. Demokrasi nöbetini sürdürüyorlar. Sürdürmeye de devam edeceğiz. Ta ki, Cumhurbaşkanımız bu iş bitti dediği güne kadar bu demokrasi nöbetine devam edeceğiz. Gün hesap günü değil gün birlik ve beraberliğin yansıtılması gün." diye konuştu.

  BOLU'DA ASKER DARBEYE CESARET EDEMEDİ

  Doğanay, 15 Temmuz akşamı Bolu'da bulunan askeri birliklerin halkın meydanlara inmesi nedeniyle sokağa çıkmadığını da söyledi.

  Doğanay, kalkışmanın yaşandığı ilk saatlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçakta olduğunu hatırlatarak, "Başkomutan karaya ayak bastıktan sonra hiçbir güç ve hiçbir kuvvetin başarılı olma şansı yok. Çünkü öyle bir başkomutana sahibiz ki, dik duruşuyla, dirayetiyle, adamlığıyla, insanlığıyla bir cumhurbaşkanımız var. Geçmişte Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basması nasıl önemliyse o gece cumhurbaşkanımızın da karaya ayak bastığı İstanbul'da uçaktan inişi çok önemli. Ayağını toprağa koyduğu an olay değişmiştir ve bitmiştir." dedi. AA

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.