“Bolu” konulu biblolar yarıştı

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde gerçekleştirilen 3. Seramik Sanatı Eğitimi Konferansı kapsamında “Bolu” konulu biblo yarışması düzenlendi. Açılışı 2 Haziran Perşembe günü saat 18.00’de gerçekleştirilen sergi, 7 Haziran 2016 tarihine kadar Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda gezilebilir.

6 Haziran 2016
“Bolu” konulu biblolar yarıştı

  44 Adayın yarışma için başvuruda belirtilirken yarışma hakkında da şu bilgiler verildi;

  “YARIŞMANIN AMACI

  Seramik öğrencilerinin desteklenmesi, seramik endüstrisine yeni ürünler kazandırılması, üniversite-endüstrisi ilişkilerinin güçlendirilmesi ve seramik ürün tasarımı konusunda farkındalık yaratılmasıydı.

  YARIŞMANIN KONUSU

  Yarışmanın konusu, Bolu’nun tarihi, kültürel ve doğal değerlerini ifade eden anı objesi niteliğinde, biblo tasarımı olarak belirlenmiştir.

  KATILIM VE ÖDÜLLER

  Türkiye’de önlisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde “Seramik” eğitimi alan tüm öğrencilerin katılımına açık olan yarışmaya bu yıl, ev sahibi Abant İzzet Baysal Üniversitesi başta olmak üzere, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi,  Selçuk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nden toplam 44 aday başvuruda bulunmuştur.

  Juri üyeleri 44 eser arasından 32 eseri sergilemeye değer görmüştür.

  Bu 32 eser arasından yapılan seçimde 13 eser ise ödüle layık görülmüştür.

  SSEDD Başarı ödülü iki katılımcı arasında pay edilirken, 11 katılımcıya da kurum ve kuruluşların özel ödülleri takdim edilmiştir.” Elif SARIHAN

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.