Bolu'nun Son AVM'si Bursalı Özdilek' ten

Türkiye'nin en değerli ilk 100 markası içinde yer alan Özdilek’in, "Özdilek Bolu AVM"si, basın organizasyonu ile tanıtıldı. Özdilek Bolu AVM projesinde görevli üst seviyede yöneticiler ve Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’in ev sahipliği yaptığı toplantıda, Özdilek Bolu AVM yatırımı ve Özdilek Holding'in hedefleri anlatıldı.

2 Haziran 2016
Bolu'nun Son AVM'si Bursalı Özdilek' ten

  ÖZDİLEK HOLDİNG'DEN BOLU'YA YEPYENİ BİR AVM

  Türkiye'nin en firmalarından Özdilek Holding, Türkiye genelindeki AVM sayısını gün ve gün artıyor. 15 milyon dolarlık bir yatırımla Bolu'da yeni bir AVM açan holding, 2017 yılında AVM sayısını 21'e yükseltmeyi hedefliyor. Özdilek Holding, misafirlerine bay, bayan, gocuk giyimden ev tekstiline, taze gıda ürünlerinden mutfak ihtiyaçlarına, ki5isel bakim ürünlerinden aksesuarlara 70 bin çeşit ürünle hizmet vereceği yeni alişveriş merkezini, Bolu D-100 karayolu üzerinde şehirlerarası terminalinin bulunduğu bölgede açıyor.

  “EN İYİ HİZMET EN UYGUN FİYAT”

  Türkiye ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın 10 büyük havlu üreticisi içinde yer alan Özdilek, Bolu'da 22 dönüm arazi üzerine 9 bin metrekare kapalı alana sahip yeni alışveriş merkeziyle, müşterilerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunmayı hedefliyor. Özdilek Bolu Alışveriş merkezinde hipermarket, departman mağaza, cafe ve restoran ve gocuk eğlence merkezi yer alıyor. Öte yandan 2016 yılı içinde U5ak, Turgutlu ve Bolu ve Düzce'de 2017'de ise, Bursa Nilüfer ve Bursa Mudanya'da yeni alışveriş merkezlerinin yapacak olan Özdilek Holding, 6 AVM için toplam 80 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

  Açılışa ilişkin değerlendirmede bulunan Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek şu açıklamalarda bulundu;

  Özdilek Holding olarak asıl işimiz alışveriş merkezi kurmak. Bu bilinç ışığında bugüne kadar 9 alışveriş merkezi açarak dünyanın en önemli markalarını son tüketicilerimizle buluşturmanın mutluluğunu yasadık. Bundan sonraki hedefimiz, özdilek kalitesini diğer şehirlere de götürmek. 2016 içinde Turgutlu, Bolu ye Düzce' de, 2017'de ise, Bursa Nilüfer ve Bursa Mudanya'da yeni alışveriş merkezleri açmayı planlıyoruz. Şu anda toplam 7 bin kişi istihdam ediyoruz. Önümüzdeki yılın bahar aylarına kadar 1.500 kişiyi daha alarak, toplam 8 bin 500 kişiye ulaşacağız.

  “TÜRKİYE’NİN İLK ORGANİZE OLAN ALIŞVERİŞ MERKEZİDİR”

  Özdilek 1967 yılında 30m bir alanda kuruldu. 1971 yılında havlu imalatına başladık. 1984 yılında da perakende mağazacılığı geliştirerek ulu camii ve Orhan cami’ de 400 çeşit ürünle başlattık. Özdilek Türkiye’nin ilk organize olan alışveriş merkezidir. 1990 yılında Vehbi koç bu konudaki çalışmalarımızdan dolayı bizleri kutlamıştır. Özdilek organize perakendecilikte ilklerden birisidir. o yıllarda 300 çalışan ile bu işleri yapıyorduk, bugün ise 5500 kişi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin 21 noktasında alışveriş merkezlerimiz vardır. Antalya da ki alışveriş merkezimiz 108 bin metreden oluşmaktadır. İzmir’deki alışveriş merkezimiz 20 bin metreden oluşmaktadır. Alaaddin bey ile yaptıracağımız alışveriş merkezi ise 30 bin kapalı garaj ve 30 bin metre mağaza alnın genişliğidir. İstanbul’ da yapmış olduğumuz özdilek ise oteli garajı 320 bin metre alana sahiptir. Bunlar bizim için çok güzel şeyler bunların özünde ise organizasyon ve planlama yatıyor. En önemlisi verimli üretim yapmak ve daha sonra ürettiğinizi pazarlamanız gerekmektedir.

  “ÖZDİLEK HAVLUDA DÜNYA MARKASI”

  Özdilek kayıt içinde olan bir işletmedir. Devletin vergi sıralamasında her zaman ilk 10’dayız. Türkiye de 21 noktayı tamamlamamız için uşak düzce Turgutlu ve Alaaddin Bey ile açtığımız alışveriş merkezsi ile birlikte bu noktaya ulaşacağız. Bizim hedefimiz birinci planda para kazanmak değil müşteriye iyi hizmet vermektir.70 bin ürünü en iyi şekilde en uygun fiyatla yabancı sermaye ile rekabet ederek en uygun fiyat ile halkımıza satmak zorundayız. Mustafa Kemal Atatürk der ki “Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır” bizler de vatanımızı seviyoruz.

  "DEMOKRASİ GELİŞMESİ İÇİN ÜRETİM ŞART"

  Bizler bu amaçlar ile yola çıktık. 200 kişiye hizmet kapısı olacak. Önce iş olacak ki işsizlik ortadan kalksın. En iyisini yapmaya çalışacağız. Halkın hizmetine sunmaya hazırız. Başaracağımızdan da Allahın izniyle şüphemiz yok. “Selda Selin SAY

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.